piątek, 3 czerwca 2016

REAKCJE NA "INNYCH"


Zdaje sobie sprawę, że nie jestem najoryginalniejszą osobą na ziemi, ale nieskromnie powiem, że zrobiłam progres :)
Ten nietuzinkowy t-shirt zdecydowanie stał się moim numerem 1! Szczególnie w połączeniu z tą pomadką. Nie mogło też zabraknąć niezastąpionej torebki - jednorożca. 

Zupełnie nie obchodzi mnie opinia innych, ale podczas robienia tych zdjęć było mi niezmiernie miło, ponieważ nie było osoby, która przechodząc obok, nie zatrzymywałaby na mnie wzroku. Nie myślcie, że jestem jakąś pozerką, ale zwyczajnie lubię zwracać na siebie uwagę i nie widzę w tym nic złego. Oczywiście reakcje były różne, jedni przyjaźnie się uśmiechali, a inni patrzyli raczej ze zdziwieniem, zaskoczeniem.
 Cała sytuacja nadal niezmiernie mnie śmieszy, ludzie niestety są przyzwyczajeniu do widoku monotonni. Zdołacie sobie wyobrazić co oni pomyśleli by jakby zobaczyli fankę mangi.
 Sama byłam kiedyś światkiem reakcji na tzw. przedstawicielkę lolita style, reakcja ludzi: śmiech, wzrok pogardy, a sądząc po wyrazie twarzy, to najprawdopodobniej pomyśleli o niej, że jest nienormalna. Nie chcę z polskich miast czynić afrykańskich wiosek, nie obrażając przy tym afrykańskich wiosek, nie jestem też z typu ludzi określających swoich rodaków mianem "Polaczków cebulaczków", ale bardzo chciałabym, aby ludzie nie reagowali na pewne odstępstwa od reguły tak negatywnie. Rozumiem, że każdemu podoba się co innego, ale czemu w większości przypadków inne = nienormalne? Kocham swój kraj, ale jednak chciałabym aby ludzie w nim byli bardziej otwarci. Nie twierdzę też, że tak reagują tylko Polacy, bo nie miałam raczej kontaktu z innymi narodowościami, ale znam opinię ludzi, którzy bywali w wielu miejscach na ziemi i ten "problem" jest szczególnie charakterystyczny dla Polaków.

Zetknęliście się z podobnymi sytuacjami? Koniecznie dajcie znać w komentarzach :)
t-shirt - <klik>
spodnie - h&m
torebka - choies
kolczyki - bornprettystore


koszulka - KLIK


pędzle - KLIK

12 komentarzy:

 1. Niestety Polska jest bardzo nietolerancyjnym krajem :/ Mieszkałam w Holandii, mieszkam w Belgii i tam nikt nikogo nie osądza i nie patrzy `krzywo`.
  Co do zestawu, świetna bluzka! No i usta... ahh, uwielbiaaam fiolet ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Mega bluzka!!!
  http://diamontsfashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Dawno Cię nie widziałam. Pięknie wyglądasz, jednak mi ta szminka nie odpowiada
  http://blekitnypamietnik.blogspot.com/2016/04/wiem-ze-liczyes-na-to-ze-sie-nie.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten top jest naprawdę super! No i na dodatek Twoje usta!!!

  http://www.simplethingsbyjok.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam takiej sytuacji :D

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Osobiscie nie miałam jeszcze takiej sytuacji, ale niejednokrotnie widziałam, jak jakaś osoba pokazała, że ma inny styl, a ludzie po prostu się z tej osoby wyśmiewlai. No cóż, nie wiem co jest śmiesznego, że ktoś jest oryginalny, inny.

  julia-skorupka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Podoba mi się ten top!
  juliaciesielskablog.blogspot.co.uk

  OdpowiedzUsuń
 8. ale wyglądasz super, tak niecodziennie! też lubię zwracać na siebie uwagę, również nie widzę w tym nic złego :D naprawdę podoba mi się to wszystko, ten niebieski kolor ust jeszcze to wszystko uzupełnia ;)
  frydrychm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Inne nie znaczy gorsze. Ja osobiście nie użyłabym tej pomadki ale nie przeszkadzałoby mi gdyby jakaś dziewczyna z tak pomalowanymi ustami przeszła obok mnie. To jej wygląd i ja to szanuje. A tobie ten kolor nawet pasuje :D T-shirt jest piękny <3 sama bym go założyła.
  Pozdrawiam ;)
  http://pktoja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Oryginalnie i ładnie. Przeglądając parę postów, bardzo spodobał mi się Twój blog, pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Super post! Sama się z tym spotkałam kilka razy. Tata mi od dziecka mówił normalność jest rzeczą względną i wszyscy widzą ją inaczej. Od zawsze nie lubiłam stereotypów. Popieram twoje zdanie! może sama zrobię podobny post???
  Zapraszam do mnie: https://aven5.blogspot.com/
  :*

  OdpowiedzUsuń